Zarándoklat Andocsra és Bodajkra
cikk, 2016.03.18. 16:04
Nagyboldogasszony ünnepi főbúcsú
2016. augusztus 14.
(vasárnap)
Utazás: kényelmes, légkondicionált autóbusszal
Indulás: 06:00 óra Budapest, Hősök tere (Műcsarnok melletti parkoló)
Folyamatos utazás az M7-es autópályán pihenő közbeiktatásával a Somogy megyei Andocsra. A megérkezést követően felkeressük a kegytemplomot és a benne található kegyszobrot, majd részt veszünk a 11:00 órakor kezdődő ünnepi szentmisén.
A legenda szerint 1520 táján angyalok hozták a kápolnát Kalocsáról, mely után a falu nagy ismerettségre tett szert a csodáknak és az imameghallgatásoknak köszönhetően. A kegyhely bizonyítható története 1640 körül kezdődik, az ide helyezett jezsuita atyák ekkor említik ugyanis először a templomot és a csodatevő Szűzanya szobrot. Az 1700-as években az itt szolgáló ferencesek új kolostort és barokk templomot építettek, melynek szentélye a legendás gótikus kápolna lett. A templom főoltárára helyezték az ősi kegyszobrot, melyet évszázadok óta öltöztetnek. A csodás gyógyulásokról tanúskodik a Mária szobor több száz ruhája és a sok fogadalmi ajándék.
A szentmisét követően felkeressük a Mária Múzeumot, melyben a kegyszobornak hálaajándékként hozott több száz ruha van kiállítva. Szabadprogram után folytatjuk zarándoklatunkat a legrégebbi magyar búcsújáróhelyként számon tartott Bodajkra.
A Kálvária hegy tövében fakadó forrás ősi zarándokhely, mely mellé Szent István király kápolnát építetett. Államalapító királyunk többször is elzarándokolt ide Szent Imrével, de járt itt Szent Gellért és Szent László is. A török időkben Bodajk teljesen elpusztult, az 1600-as évek végén a móri kapucinusok kezdtek hozzá az újjáépítéshez. A régi alapokra újjáépítették a Segítő Szűz Mária kápolnát, majd mellé a búcsújárók befogadására kegytemplomot emeltek. Az új barokk templomba Passauból, Boldog Gizella királyné szülővárosából érkezett a kegykép, az ottani Mindenkor Segítő Szűz Mária kegykép másolataként. A kegyképhez kötődő csodálatos gyógyulások miatt egyre több búcsújáró érkezett Bodajkra, így 1942-ben egy 15.000 fő befogadására alkalmas árkádos zarándokudvart építettek a templom mellé.
A kegytemplom és a kegykép meglátogatása után felkeressük a kápolnát majd a Kálvária dombot. Hazautazás az M7-es autópályán Budapestre. Várható hazaérkezés az esti órákban.
Részvételi díj: 6.990 Ft/fő.
A részvételi díj tartalmazza az autóbuszos utazás költségét és a csoportkísérő-idegenvezetést.
A Mária Út és a Misszió Tours Utazási Iroda szervezésében és a Mária Rádió támogatásával.
Jelentkezés és további információk: Deák Andreánál, deak.andrea@mariaut.hu, +36-30-494-19-47