Gyertyaszentelő Boldogasszony Zarándoklat
Időpontja: 2016.02.02. 06:34 -
20:00
, szerző: reka
2016.02.02. (kedd) Zarándoklat Mátraverebély-Szentkútra és Máriabesnyőre - Gyertyaszentelő Boldogasszony Ünnepén
„Jót s jól’” (Kazinczy)
Utazás: kényelmes, légkondicionált autóbusszal
Ellátás: ebéd
Indulás: 07:00 óra Budapest, Hősök tere (Műcsarnok melletti parkoló)
Utazás az M3-as autópályán a Gödöllőhöz tartozó Máriabesnyőre, ahol egy székelykapun keresztül jutunk a kegyszobrokat őrző bazilikába.
1758-ban gróf Grassalkovich Antal elhatározta, hogy birtokán lorettói kápolnát épít fogadalomból felesége gyógyulásáért egy ősi premontrei templomrom helyén. A gróf az itáliai Loretoból – ahol a Szent Házat, Szűz Mária názáreti házát rejti a bazilika - kegyszobor másolatot hozatott. A templomépítési munkálatok megkezdése után az egyik napszámos csodálatos álmot látott, melynek utasítása alapján a főoltár romjainál ásni kezdett, és egy 11 cm magas elefántcsontból készült Szűz Mária szobrot talált. A kápolna elkészülte után az imameghallgatások és csodás gyógyulások hírére egyre több zarándok érkezett, így a gróf kétszintes templomot és kapucinus kolostort építtetett a kápolnához. Máriabesnyő a környék és az ország egyik leglátogatottabb Mária-kegyhelyévé vált.
A kegytemplom meglátogatása után felkeressük az altemplomot a Grassalkovich kriptával, a Mária kutat, a szabadtéri oltárt a mögötte található Szent Konrád kúttal, majd folytatjuk zarándoklatunkat Mátraverebély-szentkútra, Nemzeti kegyhelyünkre. A megérkezést követően beköszönés a kegytemplomban található kegyszoborhoz, majd gyertyaszentelés, körmenet és szentmise, amit Majnek Antal püspök mutat be.
A kegyhely kialakulása Szent László király idejére tehető, és az első forrás fakadása is hozzá köthető. A hagyomány szerint 1091–92-ben a betörő pogány kunok elől menekülve egy széles és mély szakadékot ugratott át lovával, amelynek patája nyomából forrás fakadt. Az üldöző sereg megtorpant, László király pedig seregével később visszaverte a kunokat. Az első testi gyógyulás a XII. században történt, amikor egy néma pásztorfiú visszakapta beszélőképességét, amikor ivott abból a forrásból, amelyet ma szent kútnak neveznek. Ezt a csodát a Szűzanyának tulajdonította a hagyomány. Az 1200-as évektől kezdődően és napjainkban is zarándokok sokasága keresi fel a kegyhelyet, amely 2006 óta Magyarország nemzeti kegyhelye.
A szentmise után ebéd, majd ismerkedés a megújult kegyhellyel. Szabadprogram után hazautazás Gyöngyös érintésével Budapestre. Várható hazaérkezés az esti órákban.
Részvételi díj: 7.990 Ft/fő. A részvételi díj tartalmazza az autóbuszos utazás költségét, az ebédet és a csoportkísérő-idegenvezetést.
Jelentkezés és további információk: Deák Andreánál
06-30-494-19-47
2016.02.02. 06:34 - 20:00