Szent Márton Zarándokvonat Szombathelyre

Időpontja: 2016.07.09. 07:00 - 20:00
, 2016.04.25. 10:55, szerző: mozes

11953335_924064210989744_5160454438531347578_o.jpg

Fővédnök: Dr. Veres András püspök,
a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke
Lelkivezető: Bábel Balázs érsek

Utazás: különvonat, 2. osztályú termes kocsik, vonatrádió hangosítással
Indulás: Budapest, Keleti pályaudvar

Érkezők fogadása a Keleti pályaudvaron, majd a zarándokok megáldása után útnak indul zarándokvonatunk. A zarándoklat lelki programjának része a vonatos utazás is, melyet közös programok, imák, éneklések és a látnivalók ismertetése tesz tartalmassá. Utazás a Székesfehérvár – Veszprém útvonalon Szombathelyre. A vasútállomásról közös keresztaljként, énekelve és imádkozva vonulunk (3 km) a Szent Márton emlékév központi eseményeként bemutatott ünnepi szentmise helyszínére.

Márton Kr. u. 316-ban vagy 317-ben született Savariában. Szülei jómódban élő pogányok voltak. Apja a római légió tisztjeként szolgált, így Márton 15 évesen apja kívánságára katonai szolgálatra jelentkezett. Légióját Galliába, Franciaországba küldték, ahol egy napon a téli nagy hidegben megosztotta köpenyét egy koldussal. Másnap álmában Krisztust látta abban a köpenydarabban, amelyet a fázó koldusra terített. Krisztus így szólt a fiatal katonához: „Márton, a hittanuló öltöztetett engem ebbe a köpenybe.” 22 évesen keresztelkedett meg, majd 2 év múlva lépett ki a seregből. Ezután a poitiers-i püspök szolgálatába állt, majd hazarét Pannóniába. Hazatérte után  megkezdte térítő munkáját, többek között az édesanyját is keresztény hitre vezette. Az eretnekek elűzték Savariából, így Milánón keresztül visszatért Poitiersbe, ahol remeteségbe vonult, ahol sokan csatlakoztak hozzá. Márton összefogta, szervezte a remeték életét, élete legfőbb céljának a keresztény hit terjesztését tartotta. 371-ben tiltakozása ellenére Tours püspökévé választották. Később Marmoutierben telepedett le ahol folytatta hittérítő munkáját, járta a falvakat, lerombolta a pogány bálványokat, helyükön templomot épített. Csodák sora kísérte Márton püspök működését: betegek gyógyítása, halottak feltámasztása, ördögtől megszállottak megszabadítása volt a bizonyítéka az ő isteni kiválasztottságának. Fáradhatatlanul dolgozott a hit terjesztésén 397. november 8-án bekövetkezett haláláig.

Az ünnepi szentmise után a Püspöki Palota mellett elhaladva a Sarlós Boldogasszony székesegyháznál folytatódik zarándoklatunk programja. Az irgalmasság szentévében a Szent Márton évi bronzkapun keresztül jutunk a bazilikába, mely egyben az irgalmasság kapuja is. A bronzkapu kazettáiban Szent Márton életének egy-egy eseményei láthatóak. A Szent Márton születésének 1700. évfordulójára meghirdetett jubileumi évre készült, rendkívül nagy művészeti értéket képviselő bronzkapu Veres Gábor szobrászművész alkotása. Közös ima és ének a székesegyházban, majd rövid szabadprogram után a Szent Márton templom érintésével visszavonulás a vasútállomásra, ahonnan zarándokvonatunkkal robogunk vissza Budapestre. Hazautazás közben tovább folytatódnak a programok, élménybeszámolók, közös éneklések a vonaton. Várható hazaérkezés a budapesti Keleti pályaudvarra az esti órákban.

A menetrend és ezáltal a program is változhat! A menetrend változtatás jogát a vasúti szolgáltatók fenntartják!

Részvételi díj: 8.990 Ft/fő.

A részvételi díj tartalmazza a vonatos utazás költségét, a csoportkísérést, a programokat a teljes út alatt és a zarándok csomagot.

A Misszió Tours Utazási Iroda és a Mária Út szervezésében, a Mária Rádió ajánlásával.

Jelentkezés és további információk Deák Andreánál a +36 30 494 19 47-es telefonszámon és a deak.andrea@mariaut.hu e-mail címen.

2016.07.09. 07:00 - 20:00